Найцікавіше тут:

Головна СТАТТІ

Секрети ліплення з глини

Ліпка з глиниВасильченко Ірина, керівник студії «Креативне рукоділля», центр «Шанс» вул. Героїв Севастополя, 43

Ліплення з глини – це одна з найпоширеніших технік, що користується популярністю як у дітей, так і у дорослих. Під час занять в центрі «Шанс» діти навчаються виготовляти для себе різні прикраси.

В процесі навчання розкриваю дітям ті особливості і секрети, які допоможуть правильно зорієнтувати їх на освоєння техніки ліплення.

Основними прийомами ліплення є катання глини в долонях, розкатування, тиснення, розтягування, розподілення на шматочки. На перший погляд, все це знайоме та зрозуміле. Але на початковому етапі всі ці дії краще пояснити і продемонструвати одночасно. Тому пропоную і демонструю дітям такі способи катання глини (при створенні круглої форми) як катання глини в долонях і катання на столі. Тут кожна дитина обирає для себе зручний спосіб.

Дуже важливо навчити дітей розподіляти глину на рівні частини, адже ми часто виготовляємо парні частини (дві сережки), які повинні бути ідентичними, тому ми кожне заняття практикуємо розподіляти глину на рівні шматочки. Так само кожна дитина бажає відразу побачити результат своєї роботи, тому завжди потрібно показувати на власному досвіді, що не слід поспішати виконувати роботу. Тому заняття планую так, щоб воно було не важким у виконанні і цікавим.

Переконана, що заняття ліпленням в центрі «Шанс» є розвиваючими, адже в процесі занять розвивається творча уява і фантазія, покращується дрібна моторика рук, знімаються напруга, страхи і найголовніше , діти набувають навичок взаємодії з іншими дітьми.