Найцікавіше тут:

Головна СТАТТІ

Особливості навчання іноземної мови дошкільнят

Викладач англійської мови центру «Шанс» (вул. І.Клименко, 17, школа №43) Горбенко Сніжана Сергіївна. Англійська мова "Шанс"

Маючи офіціальний статус міжнародної мови, англійська давно стала однією з найпривабливіших для вивчення. Саме їй віддають перевагу батьки дошкільнят, які намагаються почати навчання своїх дітей якомога раніше. У центрі «Шанс» діти починають вивчати англійську мову з 4-5 років.

Ми обираємо англійську тому, що вона дуже популярна та розповсюджена, її використовують в різних сферах життя. Крім того, вона дуже подобається дітям. Жартівливість англійських віршиків та пісень, чудернацькі персонажі, специфічні англійські звукосполучення та звукоімітаціі – все це не може залишити байдужими дітей.

Процес вивчення англійської у центрі «Шанс» проходить весело та цікаво. Особливість цього процесу в тому, що це не просто сидіння за столом та перелистування підручника, англійська для дошкільнят – це гра.

Психологи стверджують, що сприйняття, пам’ять та увага 5-6 річних дітей все ще носить невимушений характер. Дитина завжди зверне увагу на привабливий та яскравий об’єкт. Об’єм пам’яті та уваги всього 3-4 предмети, а здатність концентруватися на одному виді діяльності не перевищує 5-10 хвилин.

Під час заняття дитина часто відволікається, не тому, що не цікаво, а тому що втомлюється мозок. Саме тому, на заняттях англійської я спрямовую зусилля на те, щоб зробити заняття динамічними та спонукаючими дітей до активної діяльності, щоб «не було нудно», а пізнання відбувалось емоційно, практичним шляхом. Вибір видів діяльності обов’язково враховує особливості діток цього віку. А саме:

- запам’ятати слова для них нескладно, особливо, якщо використовувати принцип наочності;

- говорити вони також люблять і можуть скласти розповідь в 4-6 речень або простий діалог, маючи звукові та зорові підказки;

- краще засвоєння матеріалу відбувається за принципом «роби, як я», «говори, як я»;

- мислять вони конкретно, розуміють все буквально;

- говорять простими реченнями.

Як може проходити заняття з англійської?

Заняття можна проводити 2 рази на тиждень по 30-45 хвилин. На додаток до занять можна влаштовувати перегляд мультиків, читання казок англійською, організовувати зустріч з носіями мови, проводити залікові тематичні заняття, де діти можуть продемонструвати свої знання англійської.

Основні заняття легко зробити цікавими та рухливими, використовуючи пісні, зарядку, рухливі ігри та віршики. Враховуючи нестійкість уваги дітей, необхідно постійно замінювати «сидячу роботу» на рухливу активність. Співаємо – рухаємось, розповідаємо віршик - додаємо рухів, обов’язково робимо зарядку.

Існує кілька методик навчання англійської мови:

- Метод поступового заміщення. Спочатку заняття ведуться рідною мовою з вивченням деяких слів та структур іноземною. Протягом наступних занять відбувається поступове заміщення рідної мови іноземною.

- Комунікативний метод. Всі заняття ведуться виключно іноземною мовою, а введення нових структур відбувається невербальним методом.

- Метод занурення. Дитина повністю занурюється у вивчення іноземної мови переважно у всіх сферах свого життя, що абсолютно неможливо без участі батьків.

У центрі «Шанс» ми впевнено використовуємо комунікативних метод в вивченні англійської. Я переконана, що проведення занять виключно англійською мовою допомагає дітям скоріше набути навичок говоріння. Рідну мову використовую тільки під час адаптаційного періоду. З досвіду, я знаю, що переклад лише гальмує процес засвоєння і забирає час у англійської на занятті. Вам може здатися, що не всі легко адаптуються до такого стилю навчання, але через 1-2 місяці всі діти в групі підтримують правило: «вчитель розмовляє в класі тільки англійською». Діти можуть розмовляти як їм подобається, просто вчитель створює такі умови, коли вони змушені використовувати іноземну мову.

Як я це роблю на своїх заняттях у центрі «Шанс»? В першу чергу завдяки іграм та невербальним методам:

- вводжу слова – мова жестів, пантоміма, рухи, дії, вказування на предмети, малюнки на дошці, картинки, тощо;

- граматика засвоюється за допомогою мовленнєвих оборотів, тобто фраз-зразків;

- ігри, в які неможливо грати не знаючи англійську;

- діалоги з персонажами, які розмовляють тільки англійською;

- пісні, вірші, супроводжуючи рухами.

Отже, роблячи заняття з англійської цікавими, веселими і динамічними, ми можемо бути впевненими, що дитина вчиться говорити, пізнає щось нове і розвивається.

Але ми не повинні забувати, що в дошкільному віці дитина засвоює тільки елементарні знання з англійської, а більш складний матеріал вона пройде в шкільному віці. Тому давайте не будемо дуже суворими та прискіпливими до наших малюків!