Найцікавіше тут:

Головна СТАТТІ

Чи потрібно дитині відвідувати заняття з підготовки до школи?

Зоя Лішенко. Керівник філії центру «Шанс», вул. Г.Севастополя, 9а. Підготовка до школи

Бути школярем – означає для дитини отримання не тільки нового статусу в цих стосунках, статусу приналежності до світу дорослих, а також визнання оточенням її дорослості. У першокласника з’являються як нові правила так і нові обов’язки. Процес адаптації тісно пов'язаний з тим, наскільки дитина здатна відповідати новим вимогам.

Вступ до школи - серйозне випробування для шестирічних дітей: нове оточення, потрібно прилаштуватися до нових вимог – уважно слухати і вміти відповідати на питання вчителя, сидіти за партою у незнайомій кімнаті й усіляко поборювати такі природні бажання, як встати і побігати, повеселитися, підняти руку та інші.

Якщо всіх вимог першого класу дитина дотримується , тоді все в неї йде гарно - вона радісна, захоплена, вірить у свої сили, хоче ходити до школи.

Якщо ж ні - успіхів немає. Дитину не хвалять, як інших, а, отож, чому ж тоді радіти маленькому школяреві та його батькам? Інтерес до навчання швидко зникає . Школа перетворюється на важке випробування.

Ефективність процесу адаптації значною мірою визначає успішність у навчанні, збереження фізичного та психічного здоров’я дитини.

Ідучи до школи, дитина окрім першочергових навичок, повинна також уміти зосереджувати увагу впродовж тривалого часу, аналізувати і запам’ятовувати пропонований матеріал.

Дитина відчуває себе впевнено в першому класі, якщо ці якості формують у дитини професійні викладачі заздалегідь.

В освітньо - мистецькому центрі »Шанс» заняття з підготовки до школи проводять викладачі першої і вищої категорії.

Дітей вчать всіх необхідних навичок: читати, писати , розвивають мовлення, пальчики. Але підготовка дітей до школи не зводиться лише до розвитку таких вмінь та навичок . Адже дослідження свідчать, що найбільші труднощі мають ті діти, що виявляють інтелектуальну пасивність, у яких відсутнє бажання і звички думати, прагнення пізнати нове. Тому ще одна важлива мета викладачів на заняттях з підготовки до школи - розвинути логічне мислення, допитливість, інтерес. Тому вчителі з підготовки до школи в центрі «Шанс» працюють тільки з цікавим та доступним матеріалом - вправами на класифікацію, дидактичними іграми, аудіо, відео матеріалами тощо, а заняття з підготовки до школи наповнені елементи ейдетики, інтелектики і логіки. Дитину вчать уявлень про суспільне життя, володіння елементарними організаційними, загально-пізнавальними, контрольно - оцінними вміннями і навичками. Заняття з підготовки до школи в центрі «Шанс» для до школяриків, не тільки пізнавальні а й бажані та очікувані. Тому діти перестають боятися школи, натомість, очікують навчання, хочуть стати першокласниками. А це – перший крок до успіху. Чим раніше дошколярик прийде на заняття з підготовки до школи, тим успішніший він буде в першому класі, а, отже, щасливим і здоровим!!!