Найцікавіше тут:

Головна СТАТТІ

Вокал: захоплення, що не знає віку

Вокал для дітей

Сідашова Таісія Михайлівна, педагог з вокалу (Дарницький район, м.Київ)

Багато хто вважає, що вчитися співати потрібно виключно в юному віці, що саме з дитинства голосові зв'язки більш податливі до навчання і т.д. Але насправді, якщо людина точно для себе вирішила, що хоче співати, то з допомогою гарного, досвідченого педагога, вона це зробить. Саме на це спрямована робота вчителів у центрі «Шанс»: допомогти повірити у себе і здійснити мрію.

Звичайно, відкидати той факт, якщо займатися вокалом з дитинства, це буде більш ефективно, не можна. Адже позитивних сторін у заняттях з раннього дитинства набагато більше. По-перше, зрозуміло, що більше можна встигнути. Але в житті дуже часто буває, що багато людей просто не мали можливості з дитинства розвивати свої таланти або пізно виявили здібності до вокалу. Тому, саме для таких людей можна чітко сказати, що шанс вдосконалити себе і свій вокальний талант дійсно є. А найголовніше, з практики педагога з вокалу скажу, що дорослій людині набагато легше пояснити, а це значить, що, у свою чергу, людина постарше швидше засвоїть матеріал з вокалу, ніж дитина. Адже за плечима у дорослої людини є певний досвід, який допоможе їй на заняттях.

Єдине, що відрізняє заняття з вокалу з дітьми від занять з дорослими - це різні методики викладання, на що особливо звертають увагу педагоги центру «Шанс». Для дітей - це більшою мірою ігрова форма уроку з вокалу, і заняття спрямовані більше на розвиток музичності, слуху, почуття ритму. А от для дорослих учнів - це робота над диханням, дикцією, виробленням своєї індивідуальної манери виконання, правильним звуковилученням, це також робота над добіркою репертуару згідно діапазону і вокального рівня виконавця та багато іншого. Є ще різниця в тому, що в доборі репертуару дорослі керуються не тільки рекомендаціями педагога, але і своїм вже сформованим естетичним смаком, а діти довіряються повністю смаку педагога. Дорослі виконавці також більше відчувають твір, тоді як для юних вокалістів - це досить нелегка праця.

Є і схожі моменти в заняттях з вокалу з дітьми та дорослими: це і розвиток діапазону, і постановка правильного дихання і дикції. Однак те, як цей матеріал педагог доносить до учнів різного віку, має відмінність. В цьому і полягає талант гарного педагога з вокалу.

Звичайно ж, не можна не відзначити, що кожна людина - це особистість, індивідуальність, тому і заняття з вокалу досвідчений педагог буде вибудовувати індивідуально і конкретно під людину, враховуючи не тільки її вік. Найголовніше, не бійтеся розкривати свій талант, співайте, отримуйте від цього задоволення, адже музика, а особливо, спів лікує від багатьох негараздів і здатна підняти не тільки настрій, але і самооцінку. Тому, якщо Вам більше 20 років, і Ви чуєте від людей, що навчатися пізно, то доведіть всім зворотнє - і приходьте до нас на заняття з вокалу!