Найцікавіше тут:

Головна СТАТТІ

Хіп-хоп: танець чи стиль життя?

Сірош Юрій Володимирович, тренер з хіп-хопу та брейк-дансу центру «Шанс» (Солом'янський і Дарницький райони м.Києва) Хіп-хоп Шанс

Слово «hip» використовувалось в афроамериканському англійському діалекті ще у 1898 р. і означало рухомі частини людського тіла. А слово «hop» - це власне рух(стрибок). Однак «hip» також означає «розумнішання» або «підйом в чомусь», а «hop» - це рух. Таким чином, все разом це означає розумовий рух. В даний час хіп-хоп є одним з найбільш комерційно успішних видів сучасної розважальної музики і танцю, стилістично представлений безліччю напрямів у середині жанру. Тому не дивно, що в центрі «Шанс» хіп-хоп широко вивчається дітьми і дорослими, причому, інтерес до цього танцю зростає з кожним роком. Хіп-хоп, як такий, ділиться на безліч напрямків. Кожен напрямок досить самостійний і несе свій власний сенс.

Хіп-хоп є для всіх різний та індивідуальний. Дві людини можуть вважати себе частиною хіп-хоп культури: одна шалено любить крутитися на голові, а друга танцювати! Їх об'єднує загальна складова культурної стилістики хіп-хопу, з'єднання рухів зі стилів старої школи: поппінг, локкінг, брейкденсінг (але відбувається більша концентрація на роботі ніг, на противагу акробатичному стилю), а також із багатьох інших стилів. Тренери центру «Шанс» вміло розкривають своїм учням складнощі хіп-хопу, намагаються передати дітям свою захопленість цим напрямком, енергію танцю.

Досить нещодавно в світі хореографії почали визначати цей стиль як нову школу (new school). Поступово проникаючи в поп-культуру, вбираючи в себе все нові елементи і стилі, трансформуючись, хіп-хоп стає провідним танцювальним напрямком і виділяється в окремий напрям - hip-hop new style. Зараз в відео кліпах відомих зірок хіп-хопа і r'n'b музики, ми бачимо танцюристів, які рухаються в стилі new style hip-hop. Цей стиль є настільки популярним, що проникає в наше життя скрізь - в шоу, кліпи, школи та центри танців, фітнес-клуби, кіно, театр і т.д.

Звичайно ж, особливо захоплює цей стиль танцю дітей і підлітків, вони переносять його в своє життя: тип одягу, відносин. Тому й тренери-хореографи, які працюють в центрі «Шанс» з дітьми, намагаються впроваджувати різні елементи хіп-хопу при вивченні сучасної хореографії, звертати увагу учнів на нові напрямки, вчать бачити сутність цього стилю, красу сучасної пластики.