Найцікавіше тут:

Головна СТАТТІ

Чому ми обираємо кудо?

Шкрабалюк Павло Віталійович, тренер з кудо (Дарницький район м.Києва) Кудо

У всьому різноманітті сучасних борцівських технік, різних напрямків східних єдиноборств, кудо є доволі молодим, але вже досить відомим бойовим мистецтвом. З'єднавши найбільш ефективні прийоми з різних видів єдиноборств, засновник цього напряму Адзума Такаші створив нове бойове мистецтво, що перевершує по реалістичності та ефективності усе, що існувало в Країні Східного Сонця, да і в цілому світі на той час. Він назвав його КУДО (Дайдо Джуку Карате-До). В Японії цей напрямок швидко набув величезної популярності, і отримав завдяки багатому арсеналу контактної техніки назву Шалене карате.

Даний стиль гармонійно поєднує в собі прийоми карате, боротьби та боксу. Чітко розроблені правила, а також особлива підготовка спортсменів за методикою кудо, дозволяють практично повністю уникнути травматизму. Крім того, в кудо використовується захисна екіпіровка. Обличчя і найбільш вразливі зони голови прикриває спеціально розроблений в Японії шолом (ліцензія K.I.F.) з пластичним захистом для обличчя. Завдяки своїй ефективності, широку популярність кудо набуло серед працівників правоохоронних органів і охоронних структур.

В центрі «Шанс» на одній із філій ведеться навчання дітей за системою кудо (вул.Драгоманова, 9а), існують різні рівні підготовки учнів. Зазвичай тренування по кудо проходить в 3 етапи: розминка, основна і заключна частина. Під час основного етапу тренування по кудо розучуються певні прийоми, удари, приділяється увага безпеці їх проведення. Щотижня проводяться заняття з борцівської техніки (кидки, захвати, ударна техніка) з використанням різних частин тіла. Початок і особливо закінчення тренувань завжди пов'язане з певним ритуалом, проголошенням клятви згідно вчення кудо, яка допомагає вірно спрямовувати духовний та фізичний розвиток дітей, що прийшли на заняття.

Для тих, хто вирішив надовго і серйозно пов'язати своє життя з кудо, існує не тільки можливість перевірити себе на атестаціях, змаганнях, чемпіонатах різного рівня, але і можливість поєднати спортивні тренування з чудовим відпочинком влітку. Такі спортивні збори проводяться в центрі «Шанс» щоліта, під чуйним керівництвом тренера з кудо діти відпочивають і розвиваються як фізично, так і духовно.