Найцікавіше тут:

Головна СТАТТІ

Облагородження серця, або як перетворити вивчення англійської чи будь-якого іншого предмету в захоплення.

Государська Вікторія. Філолог. Викладач англійської мови для дітей і дорослих філії центру «Шанс» на вул. Глушкова, 28. Стажування та досвід роботи за кордоном. Государська


В цій статті я не буду описувати методики викладання англійської мови в центрі «Шанс».

Вони, безперечно, є найпередовішим і найпродуктивнішими. Це дуже важливо. Але левова частка успіху залежить від майстерності викладача , його вміння збудити інтерес до вивчення англійської мови та його таланту навчити ґрунтовно, назавжди.

Альберт Ейнштейн казав: «Освіта – це те, що залишається після того, як людина забула все, чому її вчили в школі».

Як же навчати, щоб того, що залишається, було якомога більше і кращої якості?

Виявляється, з людиною залишаються лише її переконання - ті знання, які пройшли крізь емоційну сферу. Отже, знання потрібно направляти не в мозок, а в серце.

Але діти ніколи не відкриють серце для «сухих» знань, які не стосуються їх особисто.

Діти народжуються чистими, благородними і відкритими, але суспільство дуже швидко їх засмічує, пригнічуючи любов і довіру. А без них важко достукатись до серця дитини, а, отже, і до мозку.

Тому, я вважаю, що саме облагородження серця дитини, пробудження любові - є тим золотим ключиком, що відкриває потаємні дверцята, за якими захована довіра до викладача, а отже, інтерес до його уроків.

Як мені це вдається?

В першу чергу, через особистісні стосунки з учнівським колективом, щирі, повні взаємодопомоги, розуміння і рівності.

Другий аспект - це створення на заняттях невимушеної атмосфери вільної творчості і натхнення. По допомогу я звертаюсь до мистецтва: класична поезія, проза, музика, фільми; вони не лише облагороджують духовно, але й розвивають інтелект.

Важливим є також безпосередній зв’язок навчання з життям, коли навчання пропускає знання через призму життя конкретного учня «тут і зараз» - в даний момент і в даний час.

Але основним в своїй співпраці з учнями я вважаю принцип, якому я дала назву «твори добро наперед». Це – коли ти стаєш дуже уважною і починаєш приймати безпосередню участь в житті учнів.

На заняття англійської мови в освітньо - мистецькому центрі «Шанс» учні приходять після робочого дня, іноді – втомлені, стурбовані, або чимось засмучені.

Щирий комплімент, гарна новина, цікава інформація, консультація, листівка, солодощі , усмішка – все це лише мізерна частина тих дрібних речей, які є дуже важливими. Вони можуть підтримати, розважити, надати впевненості в своїх силах і стають маленьким кроком на шляху до серця дитини. І воно відкривається назустріч вам, вашим словам, ідеям, новим знання, досягненням. Прокинеться довіра, а з нею - інтерес до занять, що ви несете, бажання приходити на заняття і вчитися.

Повірте, це того варте! Перевірено на власному досвіді!Останнє оновлення (Понеділок, 13 жовтня 2014, 18:15)