Найцікавіше тут:

Головна СТАТТІ

Заняття з логопедом – це просто і цікаво.

ЛогопедСавицька Тетяна Валеріївна, логопед-дефектолог центру Шанс (І.Клименка,17).

При слові «логопед» люди, далекі від цієї професії, уявляють собі Ролана Бикова в ролі дивака, що виправляє «фіфекти ечі» і «фікції» з кінофільму «За сімейними обставинами» Олексія Коренева. На щастя, справжній логопед не схожий на цього кіногероя і займається дуже складною і багатогранною діяльністю.

Я, Савицька Тетяна Валеріївна, логопед з багаторічним стажем роботи, хочу привідкрити Вам, шановні батьки, таємницю і розповісти, чим займаюся я зі своїми маленькими учнями на заняттях в центрі «Шанс».

Зазвичай перше заняття з дитиною починається у мене з дружби. Я щиро цікавлюся її життям та інтересами, попутно з'ясовуючи для себе проблеми, які потребують виправлення. Ось так, в бесіді і за допомогою предметних картинок, намічаю план роботи.

А потім розповідаю і показую казку «Про веселого язичка», яка одночасно є артикуляційної гімнастикою, метою якої є вироблення повноцінних рухів і певних положень органів артикуляційного апарату, необхідних для правильної вимови звуків. Також, за допомогою ігрових завдань, уточнюю загальні вікові вміння дитини і на цьому закінчується перша важлива підготовча частина до серйозної логопедичної роботі.

І ось вона - постановка звуків - найбільш відома для обивателів частина моєї роботи. На цьому етапі ми з моїм маленьким учнем перетворюємося в гудящіх корабликів, гарчащих моторчиков, шарудливих листочків і свистячих насосиків. Вчимо їх вимовляти спочатку склади, потім слова і речення. А потім правильно і виразно розповідати віршики та скоромовки.

Постановку звуків чергую з дидактичними іграми, спрямованими на розвиток фонематичного слуху, граматичного складу мовлення, мислення, пам'яті, просторово-часового орієнтування, розширення та поповнення лексичного словника. Це такі ігри, як «Мовоквітка», «Весела риболовля», «Паровозики», «Де живе звук?», лексичні «бродилки» і ще багато-багато всього цікавого.

Заняття логопедом в центрі «Шанс» проходять весело і час летить непомітно для дитини. А якщо зі мною активно співпрацюють батьки, то ми отримуємо відмінний і стійкий результат.