Найцікавіше тут:

Головна СТАТТІ

Шахи в житті дитини

 

Викладач секції шахів центру «Шанс», кандидат математичних наук, доцент Бурий Віктор Володимирович (І.Клименка,17, школа №43). Шахи для дітей

Зараз дуже гостро перед батьками постає питання, як відволікти дитину від комп’ютерних ігор, чим зацікавити. Більшість батьків намагається зацікавити дитину спортивними заняттями. В центрі «Шанс» є секція шахів, яка окрім спортивного азарту дає велику спортивну і естетичну насолоду для дитини. Вважається, що шахи є найбiльш досконалою грою, яку винайшло людство. Вони втiлюють в сoбi елементи трьох роздiлiв людської культури: спорту, мистецтва i науки. Не випадково, що шахами захоплювалися багато видатних людей: вчених, полiтикiв, письменникiв, дiячiв мистецтва. Але чи не найбiльшу роль шахи вiдiграють як iнструмент для моделювання прийняття рiшень у рiзних життєвих ситуацiях. Розумовi дії, що застосовуються в шахах при виборi певної тактики i стратегiї, багато в чому аналогiчнi таким дiям при виборi рiшень у повсякденному життi.

Шахи вчать системному мисленню: при виборі варiанту чергового ходу, врахуванні всiх своїх можливостей i вірогідних вiдповiдей суперника, особливо найбiльш небезпечних, - продумування ситуацiї на кілька ходiв наперед, використання досягнень шахової теорiї.

Важливим в шахах є i психологiчне тренування:

- рiшучостi при втiленнi в життя своїх планiв;

- витримки, зiбраностi i вмiння приймати рiшення в умовах обмеженого часу;

- вмiння не здаватися i шукати вихiд навiть у ситуацiях, якi здаються безнадiйними;

- розвитку фантазii, пошуку нестандартних рiшень;

- звички i вмiння аналiзувати i виправляти свої помилки згiдно iз спортивним (i життєвим) правилом: у поразці перш за все треба звинувачувати себе.

У шахових секцiях центру «Шанс» наші викладачі будують заняття так, щоб це було і знайомство з шаховою iсторiєю, і вивчення теорii, і розв’язування задач, і гра у секцiї, і, турнiри, і сеанси одночасної гри, і аналiз партiй видатних шахiстiв, і аналiз власних партiй, i виконаних домашнiх завдань. Обов’язковими є турніри між філіями центру «Шанс», де обирається кращий гравець року і краща команда. Всім шахістам центру присвоюються рейтинговi оцiнки i розряди.

Шановні батьки, на завершення хочу сказати, що заняття шахами хоч і не загартують Вашу дитину фізично, але загартують її морально, розвинуть логічне мислення, творчі здібності, лідерські якості, також підвищать математичні здібності та навички читання. Подумайте, можливо кориснішим буде придбати шахову дошку, ніж «планшет».

Останнє оновлення (Неділя, 02 листопада 2014, 11:39)