Найцікавіше тут:

Головна СТАТТІ

Всебічний розвиток дошкільника на заняттях з підготовки до школи

Волошина Віра Володимирівна, вчитель підготовки до школи центру «Шанс», І.Клименка, 17 Підготовка до школи

Дошкільний вік – це передусім вік допитливості, вік «чомучок». Запитує – отже, мислить, хоче мислити – має запитувати. Шановні батьки, вмійте слухати дитину і давайте їй можливість висловлювати свої думки! Кожна дитина по-своєму входить у період «чомучки» і по-своєму його проживає.

Потяг до знань закладено від природи у кожній дитині, але чомусь, переступивши поріг 1-го класу, їй стає складно навчатися за шкільною програмою і зрозуміти, що необхідно зробити. Однією із причин є те, що малята не можуть зосередити свою увагу на процесі навчання. Моє завдання, як педагога, подати на своїх заняттях матеріал так, щоб дитина зацікавилася ним, щоб процес навчання нагадував гру. Саме у грі ми досягаємо того бажаного результату у навчанні – всебічного розвитку мовленнєвих та пізнавальних здібностей!

Наша програма підготовки до школи в центрі «Шанс» націлена, в першу чергу, на особистісний розвиток дитини та має за мету забезпечити однакові стартові можливості для всіх дітей старшого дошкільного віку. Пізнавальні здібності забезпечується розвитком пізнавальних процесів (сприйняття, пам’яті, уваги, уяви, мислення) та розумових операцій (аналізу, синтезу, узагальнення, порівняння, класифікації та ін.)

На заняттях по підготовці до школи ми велику увагу приділяємо різним типам мовленнєвих ігор, таким, як дидактичні, пізнавальні, артикуляційні, фонематичні, рольові. Вони сприяють розширенню словникового запасу вихованців, формуванню граматично правильного мовлення, удосконаленню звукової культури. Діти вчаться використовувати всі частини мовлення, надавати своїй мові потрібного емоційного забарвлення, темпу, виразності, голосової динаміки тощо.

Сюжетно-рольові ігри допомагають дітям усвідомити власне «я», свою соціальну роль та навчитися розрізняти монологічне та діалогічне мовлення.

Необхідний позитивний вклад у мовний розвиток дітей роблять і літературно-художні твори: казки, оповідання, вірші, загадки, прислів’я тощо. Знайомство з дитячими книгами, художніми творами прищеплює малятам пізнавальний інтерес та любов до рідної мови, удосконалює дитячу увагу та пам’ять, мислення, творчу уяву та слухове сприйняття.

До повсякденних занять я включаю паузи-відпочинку, рухові ігри, фізкультхвилинки. Під час зміни дільності діти переключають увагу і краще запам’ятовують та засвоюють попередній навчальний матеріал. Використовуйте такі паузи і вдома, виконуючи домашні завдання.

У наш суперечливий і неоднозначний час дитина перебуває в середовищі, яке постійно спонукає її порівнювати добро і зло, сум і радість, красу і потворність. Працюючи над проблемами морально-етичного виховання, я поставила собі за мету не лише допомогти малюкам розібратися у сутності цих життєво важливих понять, утвердити в соціумі своє власне «Я», але й формувати в дітей соціальну відповідальність і вміння відчувати, розуміти себе та інших людей, виховувати гуманістичні риси – доброту, дбайливість, чуйність, правдивість, повагу до старших.

Батькам, які прагнуть виростити дітей комунікабельними й товариськими особистостями, такими, що вміють грамотно і логічно висловити свою думку, небайдуже ставляться до художнього слова й змалку люблять та поважають свою рідну мову, запрошую на наші заняття з підготовки до школи.